Dysleksivennlige skoler

Help

Fylkesoversikt, med informasjon om når skolene ble sertifisert som dysleksivennlige.

Agder:

  • Sjøstrand barneskole (Kristiansand). 2006
  • Nesheim skole (Arendal). 2012
  • Grimstad voksenopplæring (Grimstad). 2015
  • Kristiansand katedralskole Gimle (Kristiansand). 2016
  • Flekkerøy skole (Kristiansand). 2016
  • SMI-skolen i Agder (Kristiansand). 2017
  • Flekkefjord videregående skole (Flekkefjord). 2017
  • Kongsgård skolesenter (Kristiansand). 2018
  • Presteheia skole (Kristiansand). 2019
  • Samfundets skole, Oftenes (Søgne). 2019
  • Øvrebø Videregående Skole (Vennesla). 2020
  • Mandal videregående skole (Lindesnes). 2021
  • Dahlske videregående skole (Grimstad). 2021
  • Risør videregående skole (Risør). 2021
  • Ve skole (Kristiansand). 2022
  • Eide skole (Grimstad). 2022
  • Kvinlog skule (Kvinesdal). 2023
  • Samfundets skole Sentrum (Kristiansand). 2023
  • Birkenes Læringssenter (voksenopplæring) (Birkenes). 2023
  • Grimstad ungdomsskole (Grimstad). 2023
  • Liknes skole (Kvinesdal). 2024
  • Vesterdalen skole (Kvinesdal). 2024

Innlandet:

  • Gaupen barneskole (Ringsaker). 2015
  • Ajer ungdomsskole (Hamar). 2017
  • Skarnes videregående skole (Sør-Odal). 2019
  • Furnes ungdomsskole (Ringsaker). 2019
  • Hadeland videregående skole (Gran). 2019
  • Storhamar videregående skole (Hamar). 2022
  • Jønsberg videregående skole (Stange). 2023

Møre og Romsdal:

  • Hatlane skole (Ålesund). 2015
  • Hustadvika VGS (Hustadvika). 2015
  • Åse skole (Ålesund). 2016
  • Brattvåg barneskule (Haram). 2017
  • Fiskarstrand skule (Sula). 2017
  • Haramsøy skule (Ålesund). 2017
  • Tennfjord skule (Haram). 2017
  • Flem skule (Ålesund). 2018
  • Lepsøy skule (Ålesund). 2018
  • Vatne ungdomsskule (Haram). 2018
  • Hustad barne og ungdomsskole (Hustadvika). 2018
  • Vatne barneskule (Haram). 2018
  • Brattvåg ungdomsskule (Haram). 2018
  • Søvik skule (Haram). 2018
  • Isfjorden skole (Rauma). 2019
  • Vestborg vidaregåande skule (Stranda). 2019
  • Fræna ungdomsskole (Hustadvika). 2019
  • Tornes skule (Hustadvika). 2019
  • Spjelkavik ungdomsskole (Ålesund). 2021
  • Borgund videregående skule (Ålesund). 2021
  • Sylte skule (Hustadvika). 2021
  • Blindheim skole (Ålesund). 2022
  • Flisnes skole (Ålesund). 2022
  • Møre barne- og ungdomsskule Skodje (Ålesund). 2023
  • Stokke og Vik skole (Ålesund). 2023
  • Hessa skole (Ålesund). 2023
  • Volsdalen skole (Ålesund). 2023
  • Larsgården skole (Ålesund). 2023
  • Lerstad skole (Ålesund). 2023
  • Aalesund International School (Ålesund). 2023
  • Skarbøvik ungdomsskole (Ålesund). 2023
  • Valle skule (Ålesund). 2023
  • Kolvikbakken ungdomsskole (Ålesund). 2023
  • Harøy skule (Ålesund). 2023

Nordland:

  • Skaug oppvekstsenter (Bodø). 2008
  • Berg skole (Sømna). 2016
  • Utskarpen barne og ungdomsskole (Rana). 2018
  • Saltdal videregående skole (Saltdal). 2018
  • Brønnøysund videregående skole (Brønnøysund). 2018
  • Ballstad skole (Vestvågøy). 2021
  • Jennestad Montessoriskole (Sortland). 2021
  • Sandnessjøen videregående skole (Bodø). 2022

Oslo:

  • Refstad skole (Oslo). 2017
  • Bekkelaget skole (Oslo). 2018
  • Prinsdal skole (Oslo). 2019
  • Wang Ung Oslo (Oslo). 2021
  • Tonsenhagen skole (Oslo). 2022

Akershus:

  • Rustad skole (Ås). 2012
  • Benterud skole (Lørenskog). 2013
  • Ulverud skole (Nittedal). 2014
  • Rasta skole (Lørenskog). 2015
  • Fjellhamar barneskole (Lørenskog). 2016
  • Kurland skole (Lørenskog). 2016
  • Løkenåsen skole (Lørenskog). 2016
  • Hagaløkka skole (Asker). 2017
  • Kjenn skole (Lørenskog). 2017
  • Lørenskog voksenopplæring (Lørenskog). 2017
  • Midtbygda skole (Asker). 2017
  • Veståsen skole (Gjerdrum.) 2017
  • Bekkestua barneskole (Bærum). 2018
  • Åsgård skole (Ås). 2018
  • Asker International School (Asker). 2019
  • Blaker skole (Lillestrøm). 2019
  • Levre skole (Bærum). 2019
  • Tangenåsen ungdomsskole (Nesodden). 2019
  • Vesterskaun skole (Lillestrøm). 2019
  • Bingsfoss ungdomsskole (Lillestrøm). 2020
  • Nærsnes skole (Asker). 2020
  • Solberg skole (Ås). 2020
  • Bråte skole (Aurskog-Høland). 2022
  • Frogner skole og kultursenter (Lillestrøm). 2022
  • Sjøskogen skole (Ås). 2022
  • Gjerdrum ungdomsskole (Gjerdrum). 2023

Buskerud:

  • Drammen videregående skole (Drammen). 2018
  • Flå skole (Flå). 2019
  • Hokksund ungdomsskole (Øvre Eiker). 2019
  • Lier videregående skole (Lier). 2021
  • Nesbyen barneskole (Nesbyen). 2023
  • Nesbyen ungdomsskole (Nesbyen). 2023

Østfold:

  • Øreåsen skole (Moss). 2017
  • Korsgård skole (Indre Østfold). 2018
  • Seiersborg videregående skole (Fredrikstad). 2021
  • Spydeberg ungdomsskole (Indre Østfold). 2023

Rogaland:

  • Tryggheim ungdomsskole (Hå). 2015
  • Tryggheim videregåande skule (Hå). 2018
  • Tu skule (Time). 2018
  • Skeiane ungdomsskole (Sandnes). 2020

Troms:

  • Borkenes barne- og ungdomsskole (Kvæfjord). 2013
  • Solneset skole (Tromsø). 2013
  • SMI-skolen i Troms (Tromsø). 2016
  • Stangnes ungdomsskole (Harstad). 2023

Finnmark:

  • Hesseng Flerbrukssenter (Sør-Varanger). 2023
  • Sandfallet ungdomsskole (Alta). 2023

Trøndelag:

  • Ole Vig VGS (Stjørdal). 2011
  • Levanger ungdomsskole (Levanger). 2012
  • Namsos barneskole (Namsos). 2016
  • Orkanger barneskole (Orkdal). 2017
  • Årlivoll skole (Orkdal). 2017
  • Gjølme skole (Orkdal). 2017
  • Grøtte skole (Orkdal). 2017
  • Olav Duuns videregående skole (Namsos). 2019
  • Stortangen skole (Lierne). 2021
  • Sørli skole (Lierne). 2021
  • Røra skole (Inderøy). 2022

Vestfold:

  • Melsom videregående skole (Sandefjord). 2011
  • Skagerak International School (Sandefjord). 2012
  • Sandefjord VGS (Sandefjord). 2014
  • Borgheim ungdomsskole (Færder). 2015
  • Oserød skole (Færder). 2016
  • Bakkeåsen skole (Horten). 2020
  • Borre ungdomsskole (Horten). 2020
  • Fagerheim skole (Horten). 2020
  • Granly skole (Horten). 2020
  • Holtan ungdomsskole (Horten). 2020
  • Lillås skole (Horten). 2020
  • Lysheim skole (Horten). 2020
  • Nordskogen skole (Horten). 2020
  • Orerønningen ungdomsskole (Horten). 2020
  • Sentrum skole (Horten). 2020
  • Åsgården skole (Horten). 2020

Telemark:

  • Porsgrunn vgs (Porsgrunn). 2009
  • Toppidrettsgymnaset i Telemark (Skien). 2014
  • Skauen kristelige skole (Skien). 2016
  • Myrene skole (Porsgrunn). 2019
  • Telemark toppidrett ungdomsskole (Skien). 2019
  • Venstøp skole (Skien). 2019
  • Bergsbygda Montessoriskole (Porsgrunn). 2022
  • Tokke skule (Tokke). 2022

Vestland:

  • Trudvang skule (Sogndal). 2010
  • Farnes skule (Årdal). 2010
  • Eikanger skule (Alver). 2013
  • Slåtten skule (Sunnfjord). 2014
  • Feios skole (Vik). 2016
  • Foldnes skule (Øygarden). 2018
  • Knappskog skule (Øygården). 2019
  • Langeland skule (Stord). 2019
  • Kirkevoll barne- og ungdomsskole (Bergen). 2020
  • Lynghaug skole (Bergen). 2020
  • Fitjar vidaregåande skule (Fitjar). 2021
  • Olsvik Skole (Bergen). 2021
  • Rå skole (Bergen). 2022
  • Skogsvåg skule (Øygarden). 2023

Utland:

  • Den norske skole Gran Canaria (Mogán). 2009