Sesong 8 episode 6: For Signe er misforståelsene verst

Help

Signe Nordmark Krane har språkvansker. Hun er vant til både å misforstå og å bli misforstått. Det er kanskje det hun synes er verst med å ha språkvansker.

Det sosiale livet kan bli vanskelig og slitsomt. Sosiale situasjoner krever ekstra mye når man har språkvansker.

For Signe er humor blitt et viktig verktøy for å takle noen av utfordringene vanskene fører med seg.

Språkvansker er en skjult vanske og omtales ofte som DLD (Developmental Language Disorder), utviklingsmessige språkforstyrrelser.

Vansken kan blant annet bety at man har utfordringer med å forstå hva andre sier og med å uttrykke egne tanker og følelser. Det er omtrent like mange som har DLD som det er som har dysleksi.


I denne episoden av Påddkast forteller Signe om å leve med språkvansker og om frykten for å bli misforstått.

Du kan høre Påddkast i alle åpne podkast-apper, blant annet Apple Podcasts og hos Spotify.

Dersom du er medlem hos Dysleksi Norge, kan du se Signes film her.


Her finner du oversikt over alle episodene

Hvordan blir de beste tingene i livet påvirket av at hodet funker litt annerledes? 

I Påddkast får du møte mennesker med dysleksi, dyskalkuli eller DLD og høre om hva de brenner for.